Announcement

Collapse
No announcement yet.

Priešlėktuvinės ir priešraketinės gynybos sistemos

Collapse
X
 
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Priešlėktuvinės ir priešraketinės gynybos sistemos

  Pastaruoju metu ši tema kažkaip tvyrojo ore. Nors turime ne vieną panašią temą, bet jaučiu, kad jose neišsitenkame. Todėl siūlau dar vieną apibendrinančią ir praplečiančią temą. Šiuo metu LK kaip niekad svarbu apsirūpinti įvairiomis PLG sistemomis, todėl norėtųsi plačiau apžvelgti ir įvertinti esamas ir kuriamas. Taip pat galvoju verta į šią temą įtraukti ir priešraketinės gynybos sistemas. Tai tema kurios kol kas niekas neliečia, bet jos aktualumas nemažiau svarbus. Tuo labiau, kad šiuolaikinės vidutinio ir tolimo veikimo PLG sistemos, dažnai būna bendros su PRG sistemomis.

 • #2


  Spyder

  Spyder (Surface-to-air Python and Derby), tai Izraelio firmų konsorciumo "Rafael" ir Israel Aircraft Industries (IAI) kūrinys. Pirmą kartą ši sistema buvo pristatyt 2005 m. Paryžiaus aviasalone Le Burže.
  Tai kol kas vienintelė PLG sistema, taikinius atakuojanti dviejų tipų raketomis Python-5 ir Derby.

  Egzistuoja dvi pagrindinės modifikacijos, tai Spyder SR (Short Range) ir Spyder MR (Medium Range).

  Spyder SR,

  tai trumpojo nuotolio PLG sistema, kuri gali naikinti taikinius 20 km. atstumu ir 9 km. aukštyje:

  Į Spyder SR sudėtį įeina, raketų leistuvų įrenginiai, sudaryti iš keturių konteinerių ir sumontuotų ant ratinės važiuoklės, kurios ratų formulė 6x6, oro erdvės stebėjimo ir sistemos valdymo punktas, bei raketų transportavimo ir užtaisymo mašinų:
  Spyder SR užtaisomos dviejų tipų raketomis, tai raketa "Derbi", su aktyvia radiolokacine galvute ir skeveldrine-fugasine sprogstama dalimi. Ir "Python-5", su savarankiškai sekančia, infraraudonųjų spindulių galvute:  Šaltinis:http://www.rafael.co.il/marketing/SI...LES/1/1201.pdf
  Last edited by Robis; 9 January 2017, 14:02.

  Komentuoti


  • #3
   Spyder puiki sistema. Ir kaina atitinkama. Bet Lietuvos atveju, greičiausia tikslinga įvertinti PLG sistemų įsigijimą tiek ekonominiu, tiek karinių pajėgumų požiūriu. Kad rasti tinkamiausią ir priimtiniausią variantą.

   Komentuoti


   • Robis
    Robis pakomentavo
    Tvarkyti komentarus
    Čia tik apžvalga. Siūlikite savo variantus. Tema bendra. Įdomios visos nuomonės.

   • Donatas
    Donatas pakomentavo
    Tvarkyti komentarus
    Čia ir bėda, kad galime kalbėti apie technines charakteristikas. Kainas sunku palyginti. Kitas klausimas, kalbame tik apie raketines, ar kombinuotas artilerines-raketines?.

   • Robis
    Robis pakomentavo
    Tvarkyti komentarus
    Pavadinime neakcentavau raketinės ar artilerinės, tiesiog PLG ir PRG sistemos. Trumpo nuotolio būna ir tokių ir tokių, bet vidutinio ir ilgojo, tai tik raketinės.Šioje temoje manau nebūtina prisirišti tik prie tų sistemų, kurios tiktų LK. Norisi aprėpti plačiau. Tuo labiau, kas nuspręs kuri sistema labiau tinka LK? Kaina manau ne pagrindinis faktorius. Todėl siūlikit, diskutuokit ir aptarinėkit.

  • #4
   Gruzija pasirinko Prancūzų KROTAL NG (radarų nepamenu). Kas lėmė tokį pasirinkimą? Gruzijos poreikiai panašūs į Lietuvos-šalis nedidelė, galimas priešininkas su jo aviacijos galimybėmis tas pats. Tech charakteristikos kažkiem nusikeidžia SPYDER ar tai pačiai prancūzų MICAI.

   Komentuoti


   • #5
    In this video we will introduce you to the Hisar Air Defense system which will undertake the important task of defending Turkish airspace.The project was sta...

    Turkijos ZRK HISAR-A mažo nuotolio. Maksimalus aukštis 5 km, nuotolis 16 km
    ZRK HISAR-O aukštis 16 km nuotolis 40 km. Raketos šiluminio nutaikymo.

    Komentuoti


    • #6
     Čekai ieško galimybių modernizuoti savo priešlektuvinę ginybą. Jų modernizuotas SA 6 su aspide 2000 raketomis

     .
     .Yra panašus lenkų projektas. Iš nuotraukos atrodytų, kad galės naudoti ir SL-AMRAAM-ER raketas
     .
     .

     Komentuoti


     • Donatas
      Donatas pakomentavo
      Tvarkyti komentarus
      Lenkų raketos SL-AMRAAM-ER MAN rimtesnės atrodo, negu ASPIDE 2000.

    • #7
     Spyder MR

     Spyder MR, tai vidutini nuotolio PLG sistema galinti naikinti taikinius iki 50 km. nuotolyje ir 16 km. aukštyje.
     Į Spyder MR sudėtį įeina raketų paleidimo įrenginys sudarytas iš keturių konteinerių, sumontuotų ant ratinės važiuoklės, kurios ratų formulė 8x8:

     ant automobilio platformos sumontuotas radaras EL/M-2084 MMR:
     Vaizdo rezultatas pagal užklausą „spyder mr“

     valdymo ir kontrolės punkto:

     raketų transportavimo ir užtaisymo mašina:

     Spyder MR, kaip ir Spyder SR, šaudo dviejų tipų raketomis:

     Derby MR:
     Python-5 MR:     Spyder MR raketos turi papildomą pakopą-greitintuvą, kuri leidžia ženkliai padidinti raketos skriejimo nuotolį (iki 50 km.) ir aukštį (iki 16 km.):     Šaltinis:http://www.rafael.co.il/marketing/SI...LES/1/1201.pdf
     Last edited by Robis; 8 January 2017, 17:28.

     Komentuoti


     • Donatas
      Donatas pakomentavo
      Tvarkyti komentarus
      Manyčiau, atmetant politines aplinkybes, SPYDER MR būtų geriausias LK pasirinkimas vidutinio nuotolio PLG. NASAM puikus kompleksas, bet jo radaras nusileidžia šio SPYDER MR.

    • #8
     EPP pakomentavo

     Nelabai supratau, kas jūsų nuomone tuos "Vilkus" turėtų dengti iš oro mūšio lauke ir žygyje. Jau nekalbant apie tai, kad tikriausiai reikėtų visų pirma kalbėti apie visos brigados priedangą iš oro
     Kaip ne kartą, EPP paliečia svarbią ir aktualią temą. Iš tiesų LK artimiausiu metu teks spręsti EPP minimas problemas, todėl įdomu sužinoti daugiau nuomonių šia aktualia LK tema.

     Komentuoti


     • Jonas
      Jonas pakomentavo
      Tvarkyti komentarus
      Tikriausia tam bus skirtos NASAMS su SL-AMRAAM-ER jos veikimo nuotolis galėtų siekti 40-50 km. Tai ir "žygis" turėtų vykti panašiu atstumu nuo paledėjų.

    • #9
     Ateityje bus galima tikėtis mobilių sitemos versijų. Gal net šios

     .Palanuojama naudoti prilginta m113 važiuoklė
     .
     .
     .Kol kas siūlomas parastesnis variantas.
     .

     Komentuoti


     • #10
      Jonas pakomentavo


      Tikriausia tam bus skirtos NASAMS su SL-AMRAAM-ER jos veikimo nuotolis galėtų siekti 40-50 km. Tai ir "žygis" turėtų vykti panašiu atstumu nuo paledėjų.

      Manyčiau LK PLG sistema turėtų būti daugiapakopė. Kadangi jau nuspręsta diegti vidutinio nuotolio PLG sistemą NASAMS, tai kiti PLG sistemos elementai turėtų būti tarpusavyje integruotini. Kokia bus, mobili trumpojo nuotolio PLG sistema, galinti saugoti mūsų "Vilkus", Pzh 2000 ar kitą mobilią techniką žygio metu ir ugnies linijoje, klausymas atviras. Pirmiausiai, žinoma reikėtų išsirinkti pačią PLG sistemą, o po to parinkti platformą. Mano nuomone geriausiai tam tiktų hibridinė artilerinė-raketinė sistema ant ratinės platformos. Kadangi mūsų "Vilkai" ratuoti, tai ir PLG sistema turėtų būti ratuota, nes vikšrinė platforma nespės paskui "Vilkus". Kaip ratinę platformą, rinkčiausi "Boxer", nes idealiai atitiktų "Vilkų" mobilumo ir pravažumo savybes. Tiesa, kaina didelė, bet kokia nauda iš pigios, jei nesugebės iš paskos sekti, o be to "Unimog" ar "Hummer" nepajėgtų pavežti sunkaus bokšto ir raketų paleidimo įrangos. Be to platforma turėtų būti bent minimaliai šarvuota, nes dengiant PKM ugnies linijoje, atstumas iki jos siektų apie 400 m. Minėtus apibūdinimus labiausiai atitinka Rheinmetall kuriama Boxer platformoje integruotos Skyshield ir ASRAD 2 sistemos. Bet ši PLG sistema dar neišbandyta, todėl neturime jos techninių charakteristikų ir nežinome kainos. Todėl vien ja apsiriboti neverta. Reikia sekti naujoves ir stebėti rinką.

      Komentuoti


      • Robis
       Robis pakomentavo
       Tvarkyti komentarus
       Na, kaip žinome finansavimas radikaliai pasikeitė. Jei 2010-2011 m. KA biudžetas nesiekė ir 250 mln. eurų, tai 2017 m., didesnis bus beveik tris kartus! O po kokių 2020 m., o gal ir anksčiau, galime tikėtis ir 1 mlrd. eurų! Tai viršytų 2011 m. lygį daugiau kaip keturis kartus! Todėl manau, tinkamai susiplanavus, galimi ir daug brangesni pirkiniai, nes nuo 1 mlrd eurų, įsigijimams galėtume skirti 20-30 %, o tai viršytų 2013 m. visą KA biudžetą!

      • Donatas
       Donatas pakomentavo
       Tvarkyti komentarus
       Tai VILKŲ, PZH2000, UNIMOGŲ pirkimas ir apmokėjimas numatytas iš 2017-2018 ir 2019 metų biudžetų. Juk matot, kad kiti įsigijimų projektai trunka dėl lėšų stygiaus.

      • Robis
       Robis pakomentavo
       Tvarkyti komentarus
       Sutinku, iki 2020 m. didesnių pirkinių nenusimato, bet vėliau, nusimato rekordinis KA biudžetas

     • #11
      Labai nepykite, bet prieš taip kategoriškai sprendžiant kokias sistemas reikia parinkti ir už kiek metrų ar kilometrų jos turėtų būti nuo dengiamų objektų arba lydimų dalinių, vertėtų pasigilinti žinias apie oro gynybą, geriausia bent jau pavartant kokį manualą ar vadovėlį. Nors ten ir labai daug skaičių bei formulių

      Komentuoti


      • #12
       Originally posted by EPP
       Labai nepykite, bet prieš taip kategoriškai sprendžiant kokias sistemas reikia parinkti ir už kiek metrų ar kilometrų jos turėtų būti nuo dengiamų objektų arba lydimų dalinių, vertėtų pasigilinti žinias apie oro gynybą, geriausia bent jau pavartant kokį manualą ar vadovėlį. Nors ten ir labai daug skaičių bei formulių
       Tikrai nieko kategoriškai neteigiu, tai tik mano subjektyvi nuomonė, kuri aplamai nieko nereiškia, kaip ir kiekvieno forumo dalyvio, bent aš taip manau. Čia forume, siūlom, diskutuoja ir aptarinėjam, kaip kokie krepšinio ar futbolo sirgaliai, kurie aptaria savo mėgstamos komandos žaidimą. Tik šiuo atveju, vietoj komandos, aptarinėjam Lietuvos kariuomenę, dėl kurios mes "sergam" ir pergyvenam. Todėl nebūkit toks griežtas mūsų pasisakymams, nors jie jums ir atrodo naivūs. Kas dėl atstumų, tai tikrai vadovėlių neskaičiau, bet kaip minėjau, teko sovietmečiu tarnauti PLG pajėgose, kuriose privalėjome, per apmokymus, laikytis tam tikros tvarkos saugodami kolonas žygio metu ir ugnies linijoje. Suprantu, kad naujos PLG sistemos gali turėti ir naujus reikalavimus ir rekomendacijas dėl išdėstymo. Tačiau, jei PLG sistemoje integruota zenitinė artilerija, atstumai radikaliai keistis neturėtų, dėl artilerinių sistemų trumpo veikimo nuotolio, kas verčia šias sistemas dislokuoti netoli ugnies linijos. Jei turite kitos informacijos, pasidalinkite, mielai perskaitysiu, nes ši sritis mane domina.

       Komentuoti


       • EPP
        EPP pakomentavo
        Tvarkyti komentarus
        Aš ant nieko nepykstu ir neturiu tokios teisės. Jūsų asmeninė patirtis yra įdomi ir man, ir kitiems forumo dalyviams. Čia susirinkę protingi žmonės, neabejingi Lietuvos kariuomenei ir krašto apsaugai, todėl ir norėtųsi daugiau gylio diskusijose.

       • Robis
        Robis pakomentavo
        Tvarkyti komentarus
        Ne kekviena mintis gali būti gyli, kartais norisi šiek tiek "pasvaigti". Juk treneris neklausia fanų, kurį žaidėją išleisti į aikštę, bet fanai pasilieka malonumą tai aptarti
        Last edited by Robis; 10 January 2017, 11:14.

      • #13
       Jau 2000 m. JAV buvo aiškiai numatytos visos UAV ir salvinių sistemų keliamo didėjančio pavojaus tendencijos ir karas Ukrainoje tik patvirtino jų įžvalgas. Su maža išimtimi - Rusija šioje arityje nepasiekė tiek, kiek Vakarų valstybės (įskaitant Izraelį). Taip kad "sniegas" JAV "kelininkų" neužklupo netikėtai

       Komentuoti


       • #14
        Kad jau prakalbom apie dronus ir Ukrainą...

        Millions of dollars' worth of U.S.-supplied drones that Kiev had hoped would help in its war against Russian-backed separatists have proven ineffective against jamming and hacking, Ukrainian officials say.
        The 72 Raven RQ-11B Analog mini-drones were so disappointing following their arrival this summer that Natan Chazin, an advisor to Ukraine's military with deep knowledge of the country's drone program, said if it were up to him, he would return them.
        "From the beginning, it was the wrong decision to use these drones in our (conflict)," Chazin, an advisor to the chief of the general staff of Ukraine's armed forces, told Reuters.
        The hand-launched Ravens were one of the recent highlights of U.S. security assistance to Ukraine, aiming to give Kiev's military portable, light-weight, unarmed surveillance drones that were small enough to be used widely in the field. They are made by AeroVironment.
        But they appear to have fallen short in a battle against the separatists, who benefit from far more sophisticated military technology than insurgencies the West has contended with in Afghanistan, Iraq or Syria.
        The Air Force command of Ukraine's armed forces acknowledged to Reuters that the Ravens supplied by the United States had a fundamental drawback: Russia and the separatist forces it supports can intercept and jam their video feeds and data.
        "The complex is analog, therefore command channels and data are not protected from interception and suppression by modern means of electronic warfare," it said.

        Ir:
        U.S. officials, speaking on condition of anonymity, acknowledged that Russia's electronic warfare capabilities were far more sophisticated than thought when the conflict began and that both the U.S. and Ukrainian militaries were adapting.
        Asked about Ukraine's reaction to the Ravens, one official said it took a considerable amount of time for the drones to reach Ukraine and that by then "they were much less effective than they would have liked, than we would have liked."

        Millions of dollars' worth of U.S.-supplied drones that Kiev had hoped would help in its war against Russian-backed separatists have proven ineffective against jamming and hacking, Ukrainian officials say.

        Komentuoti


        • Danas
         Danas pakomentavo
         Tvarkyti komentarus
         Kaip supratau šiuo atveju ne kiek Rusijos "elektroninio kariavimo" galimybės buvo neįvertintos, kiek Ukrainai morališkai pasenę dronai buvo perduoti.

        • Cro-Magnon
         Cro-Magnon pakomentavo
         Tvarkyti komentarus
         Taip, dronai valdomi ir duomenis perduodami analoginiu ryšiu, kurį ne tik rusai nesunkiai nulaužė, bet ir Iranas.

        • ulfberht
         ulfberht pakomentavo
         Tvarkyti komentarus
         Morališkai pasenę dronai.... Cro paminėtas CŽV superslaptas ir ultranaujas žvalgybos dronas pasenęs, švelniai kalbant, nebuvo. Pasodino jį Iranas ne be rusų pagalbos, vienareikšmiškai. Bet ką norėjau šiuo komentaru pasakyti:
         1. Rusijos galimybės pastoviai neįvertinamos ir kol mums tai tiesiog tema pasvarstymams, kažkam už tai savo krauju mokėti. Gerai kad ne mums. Kol kas.
         2. Galimas efektyvios kovos su dronais atsakymas - kompleksinis radioelektroninės kovos priemonių ir automatinių pabūklų taikymas. Konstatuoju faktą, kad prieš nedidelius santykinai pigius dronus radiolelektroninės kovos priemonės buvo pakankamai efektyviai pritaikytos praktiškai.

       • #15
        Amerikiečių kovai su dronais skirtas 50 mm ARDEC technologijos demonstratorius.


        Komentuoti

        Vykdoma...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎