Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kosmonautika ir visatos tyrinėjimai

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Kosmonautika ir visatos tyrinėjimai

  Tema, skirta erdvėlaiviams, palydovams, suborbitiniams skrydžiams ir tiesiog tarpplanetinės erdvės tyrinėjimams. Čia perkelti ir jau esantys komentarai iš Aviacijos temos.  Pradėkim nuo vieno vykdomų kosminių aparatų projektų - daugkartinio naudojimo erdvėlaivio Dream Chaser.
  Kaip jau darosi įprasta - tai privačios įmonės Sierra Nevada Corporation projektas.
  Aparatas kiek primena sumažintą Space Shuttle versiją. Erdvėlaivis pasirinktinai pilotuojamas, esant reikalui gali gabenti iki 7 astronautų, gamintojas skelbia, kad galės būti naudojamas daugiau nei 15 kartų.


  Pagrindiniai reikalavimai: greitas parengimas naujam skrydžiui, sugebėjimas nusileisti ant daugumos pakilimo-nusileidimo takų, ekonomiškumas.
  Aparatas - šeštajame dešimtmetyje išbandytos keliančio liemens (lifting body) aerodinaminės formos, pagrinde skirtas krovinių į TKS gabenimui.


  Numatyta galimybė erdvėlaivį iškelti ne tik su Atlas V, bet ir SpaceX raketa Falcon9 ar net Stratolaunch  Šių metų sausio 25 dieną Dream Chaser buvo atgabentas į Edwards karinių oro pajėgų bazę bandymams


  Rugpjūčio 30 dieną sėkmingai atliktas "captive carry" bandymas, kurio metu aparatas buvo gabenamas tokiame pačiame aukštyje ir esant visoms kitoms sąlygoms, kaip ir per tikrą skrydį. Kadangi bandymas sėkmingas, tai dabar sekantis etapas - savarankiškas skrydis ir nusileidimas, suplanuoti jau šiais metais.


  Pagal jau pasirašytą kontraktą, Dream Chaser nuo 2019 iki 2024 metų turi atlikti mažiausiai 6 skrydžius į Tarptautinę kosminę stotį.
  Last edited by ulfberht; 9th October 2017, 11:46.

 • #2
   

  Komentuoti


  • #3
   Vakar Space X orbiton iškėlė žvalgybinį palydovą NROL-76, pirma pakopa sėkmingai nusileido atgal.
   Turbūt nusileidimas pats efektingiausias:


   Komentuoti


   • #4
    Dėkui už gerą vaizdelį.Nu labai įspūdingas nusileidimas.

    Komentuoti


    • #5
     Vakar, kol karsčiausi po piliakalnius, pasirodo, nusileido X-37B.
     Kosmose šitas aparatas su slaptu kroviniu praleido beveik 2 metus - 717 parų.
     Viso pastatyti du X-37B egzemplioriai ir tai 4 jų misija: vienas vykdė 1 ir 3 skrydžius, antrasis - 2 ir 4.
     Kiekvienas aparatų orbitinis skrydis vis ilgesnis: praėjęs (trečiasis) buvo 674 paros, antrasis truko 468, pirmasis - 224 paras.
     Kiekvienas aparatas turi 2.1x1.2m. krovininį skyrių, jokia informacija apie jų vykdomas užduotis neteikiama.
     Sprendžiant iš apsauginių kombinezonų ir ''daikto, panašaus į pistoletą'', ten sučiupti mus šnipinėję ateiviai.
     @usairforce:


     Last edited by ulfberht; 9th October 2017, 11:47.

     Komentuoti


     • #6
      Automatinis kosminis aparatas Cygnus artėja prie Tarptautinės kosminės stoties balandžio 22 dienos vakare:

      Komentuoti


      • #7
       Užvakar Stratolaunch Systems Corporation išrideno savo nešėją, skirtą pakelti raketoms į suborbitinius aukščius. Tikisi pirmo skrydžio 2019 metais.

       http://www.stratolaunch.com/news/FirstRollout.html

       Pabaigus darbus, jis ko gero taps didžiausiu lėktuvu pasaulyje.       Komentuoti


       • #8


        Американские военные обзаведутся «космолетом»

        К 2020 году американская армия может получить летательный аппарат, способный ежедневно доставлять грузы на орбиту Земли. Вчера, 24 мая, пресс-служба Агентства перспективных оборонных проектов (DARPA) Министерства обороны США сообщила о том, что концерн Boeing и компания Blue Origin выиграли контракт на разработку, сборку и испытание многоразового космического беспилотного летательного аппарата XS-1.

        Перспективный аппарат получил название Phantom Express и будет разработан по типу шаттла. Вероятнее всего, он получит ракетные двигатели Aerojet Rocketdyne AR-22, созданные на базе двигателей RS-25, устанавливавшихся на «космические челноки» в рамках транспортной программы Space Shuttle. Новый аппарат будет нести расходуемую вторую ступень, которая отвечает за размещение спутников на орбите, а после выполнения миссии возвратится в атмосферу и сгорит.

        Визуализация проекта XS-1        Проект XS-1 стартовал в начале 2014 года. DARPA объявила тендер на разработку космического беспилотника, сопоставимого по своим размерам с истребителем F-15 Eagle. Согласно технических требованиям, космолет должен развивать скорость свыше 10 000 км/ч и нести полезную нагрузку около 2 т. Вчера стало известно, что победил совместный проект Boeing и Blue Origin, при этом в тендере также принимали участие консорциумы Masten Space Systems и Xcor Aerospace, а также Northrop Grumman и Virgin Galactic.

        В Минобороны США считают, что новый космический беспилотник существенно упростит и удешевит вывод на орбиту небольших спутников. Если проект окажется удачным, то уже через несколько лет американская армия сможет оперативно выводить на орбиту спутники массой до 1,4 . При этом стоимость одного запуска не будет превышать $5 млн.        Šaltinis:http://warspot.ru/9149-amerikanskie-...sya-kosmoletom


        Komentuoti


        • #9
         Labas rytas.
         Vakar vakare SpaceX raketa Falcon 9 į orbitą eilinei - penktai - daugiametei misijai iškėlė vieną įdomiausių ir slapčiausių JAV aparatų - žvalgybinį erdvėlaivį-laboratoriją X-37B.         Tai pirmas sykis, kai iškelti šį aparatą patikėta Masko raketai Falkon, susidedančiai iš daugkartinio naudojimo pirmos pakopos ir vienkartinės antrosios, keliamai devynių amerikietiškų Merlin-1D variklių pirmojoje pakopoje ir vieno - antrojoje. Pirmoji pakopa sėkmingai sugrįžo atgal į Kanaveralo kosminę stotį.


         P.S. Vis galvojau - ar SpaceX surizikuos skrydžiui pasitelkti jau ankstesnių skrydžių metu panaudotą pirmąją pakopą? Buvo tokių kalbų, bet sunkiai tikėjos. Ir tikrai ne - panaudojo visai naują Core 1040.
         Last edited by ulfberht; 8th September 2017, 12:23.

         Komentuoti


         • #10
          Rugsėjo 19-ą pirmą sykį užvesti Stratolaunch varikliai.          https://www.paulallen.com/stratolaun...ngine-testing/

          Ateinančiais mėnesiais toliau įvairiais režimais bus bandomi varikliai ir skrydžio kontrolės sistema. Apie pirmo skrydžio datą kol kas nekalba.

          Last edited by Danas; 26th September 2017, 17:25.

          Komentuoti


          • #11
           Kad jau pakrypom link mokslinės fantastikos, išsamumo dėlei pridėkim ir prieš savaitę Lockheed Martin pristatytą daugkartinio vienos pakopos nusileidimo aparato Mars Base Camp lander koncepto atvaizdą. Aš nustebęs.

           Komentuoti


           • #12
            Nustebęs, kad jis atrodo kaip tradicinė raketa iš senų mokslinės fantastikos paveiksliukų?

            Komentuoti


            • #13
             Kažkas tokio...
             Toks įspūdis, lyg... tai būtų ne vienkartinės misijos, o kolonizacinis erdvėlaivis. Kone devynaukščio namo dydžio daugkartinio naudojimo nusileidimo aparatas...Tai suponuoja ištisą infrastruktūrą Marso orbitoje. Kažką panašaus į orbitinį kosmodromą su gigantiškomis kuro ir viso kito atsargomis. Ir gigantišką erdvėlaivį (šis nusileidimo aparatas - tik jo nedidelė dalis), surinktą Mėnulio orbitoje (iš Žemės jis 101 proc. nepakils), ir pan. Žodžiu, man kažkaip nepanašu į trumpalaikę atvykau-iškėliau vėliavą - parvykau misiją. Žiūriu į TKS ir labai ir labai abejoju, ar kažkas matomo šiame paveikslėlyje gali būti realizuota numatomoj ateity. Užtat ir nustebęs...

             Komentuoti


             • #14
              Na, "atvykau- iškėliau vėliavą - parvykau" tipo misijos šiais laikais turbūt nebeturi tos prasmės, kaip anksčiau. Visokie marsaeigiai jau seniai po jį ropinėja ir skristi ten žmogui vien tik dėl vėliavos įsmeigimo neverta. Apskritai visos šios tiek Mėnulio, tiek Marso "kolonizavimo" programos neaišku, kiek prasmingos. Iš vienos pusės tai žmonijos pažangos siekis, iš kitos pusės - turėtų kažkaip atsipirkti. Tikriausia su žmonijos pertekliumi bent jau kol kas tai nesusiję. Sąlygos ten tokios, kad masinė migracija neįmanoma. Vadinasi lieka naudingosios iškasenos, tik jos tikrai turi būti labai naudingos, kaip koks Helis-3 iš Mėnulio. O ko tikimasi Marse?

              Komentuoti


              • #15
               Statau dėžę alaus prieš degtukų dėžutę, kad visa nauda bus tik įsmeigtoj vėliavoj. Na, atliks vietoj kokį bandymą, pargabens grunto, kuriame ieškos suakmenėjusios bakterijos, išbandys kokią hipotetinės bazės Marse technologiją ateičiai... Nieko ekonomiškai naudingo iš Marso išpešti neįmanoma. Tai - prestižo reikalas. Nes neskris amerikiečiai - vieną gražią dieną nuskris kiniečiai. Viskas tik tam, kad parodyti, "kieno miške kankorėžiai".

               Komentuoti

               Vykdoma...
               X