Announcement

Collapse
No announcement yet.

Naudingos karinės nuorodos

Collapse
X
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • #16
  Įdomumo dėlei pasidalinu nuoroda į rusišką forumą, kuriame aktyviai reiškėsi/reiškiasi taip vadinamas „DNR gynybos eksministras“ Igoris Girkinas (nikas Котыч) bei MH17 numušimu įtariamas Sergejus Petrovskis (nikas Плохой солдат/ Хмурый).

  Šis resursas savo laiku buvo viena iš pagrindinių Girkino komunikavimo priemonių. Tai buvo ne repostai, bet būtent pirminis šaltinis. Ukrainos konflikto pradžioje šia informacija pasidalinau su atitinkamomis Lietuvos tarnybomis.

  Taip pat atkreipiu dėmesį, kad savo ankstesniuose postuose Girkinas yra epizodiškai komentavęs Medininkų įvykius, jų dalyvius. Gal tai galima panaudoti baudžiamojoje byloje?

  Jokiu būdu NESIREGISTRUOKITE. Ukrainos okupacijai skirtą temą galima skaityti be registracijos. Nuoroda įdedu pažintiniais, priešo mentaliteto supratimo tikslais.

  https://forum-antikvariat.ru/index.p...na-10/page-832
  Last edited by AurimasLT; 25th April 2017, 17:36.

  Komentuoti


  • #17
   Sklandytuvo LAK-17A skraidymų vadovas

   http://www.avialogs.com/index.php/en.../2288todo.html

   Ir dar daugybė, daugybė įvairių šalių naikintuvų manualų (išskyrus naujausius) ir charakteristikų apibendrinimo ( išskyrus slaptus duomenis aišku).

   Komentuoti


   • #18
    Kolegos Jonas ir ulfbehrt priminė du gerus puslapius:

    WW2 in Color History Forum - istorijos forumas (anglų k.), skirtas APK temai; forumo pavadinimas kaip ir užveda ant minties, kad jame turėtų dominuoti fotomedžiaga, bet jame yra nemažai ir kitokio pobūdžio informacijos;
    Танковая мощь – Сталь и Огонь - puslapis, skirtas tankams (rusų kalba); anksčiau buvau užsirovęs ant tendencingų straipsnių (iš serijos "vakarietiški tankai - šūdas, o vat rusiški tai rimts reikals" ), bet nepaisant to puslapis gana rimtas ir "gyvas" - paskutiniai straipsniai sudėti šią gegužę.

    Komentuoti


    • #19
     Keli grynai britiški linkai.

     Shephard Media: Aerospace, defence and security news and analysis - britų portalas, rašantis gynybos temomis. Paskutiniu metu vis dažniau užtaikau ant informacijos, paimtos iš šio šaltinio.
     Du blogai, rašantys apie JK kariuomenę:

     The Future of the British Armed Forces (beveik metus neatnaujintas);
     UK Armed Forces Commentary
     Last edited by Danas; 12th October 2017, 13:52.

     Komentuoti


     • #20
      Dar kelios nuorodos:

      Achtung Panzer! - senas puslapis (veikia nuo 1996-ųjų metų!), skirtas 3-ojo Reicho šarvuotajai technikai; turi savo forumą, kuris iki šiol dar gyvas;
      Comando Supremo - Italy at war - puslapis skirtas Italijos dalyvavimui APK (turi savo forumą); kaip supratau, tai bene išsamiausias puslapis anglų kalba šia tema;
      JAEGER PLATOON: FINNISH ARMY 1918 - 1945 WEBSITE - puslapis skirtas Suomijos kariuomenės ginkluotei, struktūrai ir mūšiams nurodytu laikotarpiu; puslapio dizainas primityvus, ir informacija jame pagrinde apie ginklus, bet ginklai aprašyti išsamiai;
      Gothia Arms Historical Society - ginklų entuziasto iš Švedijos Olof Janson puslapis, skirtas šaltiesiems ir šaunamiesiems ginklams; labai geras resursas, jei reikia kažką sužinot apie ginklus, gamintus ir naudotus Švedijoje;
      Swedish Tank Archives - blogas skirtas Švedijos šarvuotajai technikai; štai kaip jį pristato pats autorius:

      This blog documents my adventures in digging through various Swedish government archives looking for various documents regarding indigenous armored vehicle development. The time period I work within is mostly 1920-1970.
      I have elected to write mostly in English in order to make the blog more accessible to non-Swedish readers, but all the source documents are in Swedish and I don’t have time to translate everything fully. The blog heading linked above features editorial content (a fancy way to say “blog posts”) written by me, as well as various documents found in the archives. The reference documents page mostly contains (as you might guess) reference literature, such as TO&E’s, datasheets, field manuals etc.
      All of the source documents I refer to and post on this blog are kept at the national military archives (Krigsarkivet) in Stockholm.
      Sturgeon's House - didelis forumas, kuriame dominuoja karinės temos; patiko skiltis skirta švediškai šarvuotajai technikai:

      The Swedish AFV Thread: Not Just Strv 103s

      Komentuoti


      • #21
       Kelios nuorodos apie šaunamuosius ginklus.

       Firearms Talk - puslapis skirtas šaunamųjų ginklų mylėtojams ir entuziastams (turi savo forumą); jame Jonas neseniai rado įdomią diskusiją apie atstumus, kuriais įprastai "dirba" snaiperiai;
       Forgotten Weapons - šaunamųjų ginklų eksperto Ian McCollum puslapis, skirtas įdomesniems ir retesniems šaunamiesiems ginklams; šioje temoje jau buvo įdėta nuoroda į šio puslapio "Youtube" kanalą;
       Small Arms Defense Journal - internetinis žurnalas skirtas lengvajai pėstininkų ginkluotei.

       Update. Dar pora nuorodų:

       Passion & Compassion 1914-1918 - dvikalbis puslapis (prancūziškas/angliškas), skirtas Pirmajam Pasauliniam Karui (PPK) ir jo metu naudotai ginkluotei; daugiausiai aprašyta artilerija, jos naudoti sviediniai ir sprogdikliai, bei granatos (tiek rankinės, tiek šautuvinės);
       Small Arms Review - žurnalo, skirto šaunamiesiems ginklams (pradedant šautuvams ir baigiant artilerija bei raketomis), internetinė versija; pati įdomiausia vieta - archyvas: jame visokios senos ginklų naudojimo instrukcijos, seni straipsniai iš kitų šaltinių, skenuotos knygos ir pan.; ši informacija yra mokama, bet galima atsisiųsti ją PDF formatu skaitymui (spausdinimui skirtos versijos jau mokamos, nors jei randant kažką labai naudingo, galima nusipirkt spausdinimui skirtą versiją - kaina tik 0,99 USD).
       Last edited by Danas; 30th October 2017, 18:54.

       Komentuoti

       Vykdoma...
       X