Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rusijos - Gruzijos karas (2008 08 07-12)

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Rusijos - Gruzijos karas (2008 08 07-12)

  Originally posted by Cro-Magnon Peržiūrėti pranešimą
  Nors ir Gruzijos PLG nebuvo beviltiška, numušė virš 10 lėktuvų, bet to nepakako.
  Rusija pripažino praradusi tik 4 lėktuvus. Kitur rašo, kad buvo numušti 6 lėktuvai, tik anaiptol ne visi - Gruzijos PLG darbas:

  Russia lost a total of six aircraft in combat during the Five Day War: one Su-25SM and two Su-25 ground-attack aircraft, two Su-24M front-line bomber and one Tu-22M3 long-range bomber. Of these, two aircraft were certainly downed by enemy fire, three were probably hit by «friendly fire» and it remains difficult to determine who downed the last. The wreckage of five aircraft fell within the borders of South Ossetia and just one, the Su-24M from the 929th State Aviation Training Centre, fell in Georgia.

 • #2
  Originally posted by Danas Peržiūrėti pranešimą
  Rusija pripažino praradusi tik 4 lėktuvus. Kitur rašo, kad buvo numušti 6 lėktuvai, tik anaiptol ne visi - Gruzijos PLG darbas:
  Jeigu išvesime aritmetinį vidurkį tarp Rusijos ir Gruzijos duomenų, bus virš 10 lėktuvų.

  Komentuoti


  • #3
   Rusijos – Gruzijos karinis konfliktas

   2008 Rugpjūčio mėnesio 5 dienų karas, tai ne tik konfliktas tarp Rusijos ir Gruzijos išskirtinai. Šį karą reikia vertinti kaip įtakos zonų dalijimosi konfliktą tarp pasaulio hegemonių, Rusijos iš vienos pusės ir JAV ir ES iš kitos. Rusijos kariniai veiksmai nukreipti prieš Gruziją parodo, kad „Šaltasis karas“ tarp rytų ir vakarų pasaulių dar nėra pilnai pamirštas, o senosios Rusijos įtakos zonos nebus atiduotos be daugialypio pasipriešinimo.

   Robert Jervis teigia, kad „tam tikrais ekstremaliais atvejais valstybės tiki, kad geriausia priemonė užtikrinti saugumą yra atakuoti ir plėstis“[1]. Šiame darbe bus teigiama, kad Rusijos karinė intervencija į Gruziją yra jos noras grąžinti šalį atgal į savo įtakos gniaužtus, kol to negrįžtamai nepadarė Vakarai. Rusijai tai svarbu, nes: Rusijos intervencija į Gruziją, tai siekis grąžinti energetinių išteklių tėkmę į savus kanalus, bei iš kitos pusės, noras apskritai konflikto metu sustabdyti prasidėjusį Gruzijos bei Ukrainos suartėjimą su Vakarais.
   http://www.skarzinskas.lt/rusijos-gr...is-konfliktas/


   D.Žalimas. Rusijos ir Gruzijos karas: kas yra kas tarptautinės teisės požiūriu

   Karas Gruzijoje verčia prisiminti tarptautinės teisės abėcėlę, kuri padeda nustatyti, kas yra kas Rusijos ir Gruzijos kare, t. y. kas šiame kare yra agresorius, o kas auka. Toks suvokimas yra svarbus ne tik vertinant patį karą, bet ir prognozuojant galimas jo pasekmes regioniniam bei globaliniam saugumui, tuo pačiu ir Lietuvai. Žinoma, tokiam suvokimui svarbios ne Rusijos primesto turinio sąvokos, o tos sąvokos, kurias įprasta naudoti tarptautinėje teisėje.
   Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/archive/dzalimas....d?id=18213357   Karas Gruzijoje


   Praėjus keletui dienų po Rusijos agresijos, Gruzijos nevyriausybinės organizacijos išplatino bendrą pareiškimą ir pareikalavo valdžios atsakymų į septynis klausimus. Dauguma šių organizacijų aktyvistų priklauso Gruzijos prezidentui Michailui Saakašviliui oponuojančioms partijoms, tačiau valdžia pripažino iškeltų problemų aktualumą, ir aukštas šalies pareigūnas pamėgino į juos atsakyti. Laikraščio „Versia“ puslapiuose tai padarė Gruzijos saugumo tarybos sekretorius Kacha Lomaja.
   https://www.google.com/url?sa=t&rct=...49397726,d.bGg

   Komentuoti


   • #4
    „WikiLeaks“ atskleidė Rusijos ir Gruzijos karo užkulisius

    Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu...sius-57-127375

    Penkeri metai po Rusijos ir Gruzijos karo: žaizdos neužgijo, bet pykčio – mažiau

    Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu...oje-582-359704

    Kažkoks karas

    http://www3.lrs.lt/pls/inter/www_tv....d=91924,3717,3

    Komentuoti


    • #5

     Komentuoti


     • #6
      Kariniu aspektu išsamiausias straipsnis


      Gruzijos-Rusijos karo pamokos

      Jau praėjo ketveri metai ir kiek pasimiršo karo veiksmai Pietų Osetijoje. Atėjo laikas objektyviai ir be emocijų apžvelgti šio karinio konflikto patirtį. Užsienio analitikai šiems karo veiksmams skyrė pakankamai daug dėmesio, išnagrinėjo konflikto ištakas, chronologiją ir pasekmes. Tačiau akivaizdu, kad didžiąsias šalis atstovaujančius analitikus domino jiems aktualiausi klausimai. Šiame gi straipsnyje bus ieškoma atsakymo į nenagrinėtą klausimą - kokios vertingos praktikos iš Gruzijos-Rusijos karo galėtų pasisemti maža šalis, Lietuva.
      http://www.technologijos.lt/n/techno...s-karo-pamokos

      Komentuoti


      • #7
       Agresiją patyrusios Gruzijos pamokos Lietuvai

       Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Lietuvoje/...ietuvai/199085
       © Lietuvos žinios

       Gruzija vis dar skaičiuoja karo su Rusija kainą

       Komentuoti


       • #8
        09.08.08 Обстрел колонны 135 полка

        Komentuoti


        • #9
         Грузия Осетия война 08.08.2008 Georgia Ossetia War 08.08.2008         Komentatorius išties kaip futbolo varžybose

         Komentuoti


         • #10
          Нападение на российскую колонну - Attack on the Russian column August, 12th, 2008 South Osetia          Video pabaigoje kaip suprantu pakilo osetinai. Su akcentu rusiškai šaukia desantininkams nebešaudyti.

          Komentuoti


          • #11
           Август 2008 Начало вторжения

           Komentuoti


           • #12
            Russian aircraft attacks Georgia

            Komentuoti


            • #13
             Rusija patyliukais atsiplėšė dalį Gruzijos teritorijos

             Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...ijos-57-823960

             Komentuoti


             • #14
              Gal čia ir ne visai į temą, bet geresnės vietos neradau. Šiandien sukanka 9 metai nuo Rusijos - Gruzijos karo. Ta tema Kamilės Šeraitės straipsnis "Bernardinuose":

              DEVYNI SLENKANČIOS OKUPACIJOS METAI


              KAMILĖ ŠERAITĖ

              Prieš devynerius metus, 2008 m. rugpjūčio 7–8 d. naktį, Pietų Osetijoje prasidėjo karinis konfliktas, kuris tapo nesibaigiančiu Rusijos karu prieš Gruziją. Konfliktas prasidėjo tarp prorusiškos Pietų Osetijos milicijos ir Gruzijos kariuomenės, kuri siekė didesnės kontrolės regione. Kitą dieną į konfliktą įsitraukė nuo 1992 m. Pietų Osetijoje ir Abchazijoje Rusijos dislokuotos vadinamosios taikdarių pajėgos bei iš Šiaurės Kaukazo atskubėjusi ginti „savo piliečių“ Rusijos kariuomenė. Konflikto metu Rusijos pajėgos puolė gruzinus tiek Pietų Osetijoje, tiek Abchazijoje – po penkių dienų Gruzijos kariuomenė buvo nugalėta ir išvaryta kartu su dar 20 tūkstančių Gruzijos piliečių, gyvybiškai svarbi infrastruktūra sunaikinta, o strategiškai svarbių miestų kontrolė buvo perimta į Rusijos kariuomenės rankas.

              Šiandien Rusija kartu su Nikaragva, Venesuela ir Nauru yra pripažinusios šias teritorijas nepriklausomomis valstybėmis, nors faktiškai galime jas vadinti Rusijos aneksuotomis teritorijomis. Abchazija yra pripažinusi Pietų Osetiją ir atvirkščiai. Taip pat jas pripažįsta bandančios atsiskirti Padniestrės (Moldova) ir Kalnų Karabacho (Azerbaidžanas) teritorijos. Pietų Osetijos ir Abchazijos teritorijose dauguma gyventojų turi Rusijos pilietybę, rusų kalba yra pripažinta valstybine, o Rusijos rublis yra šių sričių nacionalinė valiuta. Su abiem teritorijomis Rusija yra pasirašiusi „strateginės partnerystės“ sutartis, kurios garantuoja nuolatinę Rusijos finansinę paramą šių teritorijų separatistinėms vyriausybėms, pensijas bei kitas socialines garantijas Rusijos pasus turintiems piliečiams, absoliučią Rusijos kariuomenės paramą galimų konfliktų metu, Rusijos karinių padalinių dislokavimą bei nuolatinę sienų su Gruzija kontrolę.

              2015 metais Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Dūmoje ratifikavo aljanso ir tolesnės Pietų Osetijos integracijos į Rusiją sutartį. Pagal šią sutartį Rusija aneksavo dalį Pietų Osetijos ir pareiškė esanti atsakinga už visos likusios Pietų Osetijos gynybą ir saugumą, tolesnę integraciją vidaus politikoje bei visus klausimus ir sprendimus, susijusius su Pietų Osetijos užsienio politika. Kremliuje toliau kalbama apie absoliučią Pietų Osetijos aneksiją ir prijungimą prie Šiaurės Osetijos, kuri priklauso Rusijai. Deja, Pietų Osetijos visuomenė tokiai baigčiai neprieštarauja. Daugiau nei 75% Pietų Osetijos gyventojų jaučia nostalgiją Sovietų Sąjungai ir antrina Putinui manydami, kad Sovietų Sąjungos žlugimas buvo „geopolitinė katastrofa“. Dar daugiau pasisako už susijungimą su Rusija, kas aiškiai indikuoja nuolat pumpuojamos rusiškos propagandos įtaką, kurios tikslas yra kiek įmanoma atskirti šias teritorijas nuo Gruzijos ne tik politiškai, bet ir kultūriškai.

              Lyginant Abchaziją su Pietų Osetija, integracijos į Rusiją siekiai Abchazijoje yra šiek tiek silpnesni, nors teritorija visiškai atsisako bendradarbiauti su Gruzija. Tačiau, skirtingai nei Pietų Osetija, Abchazija nesiekia visiškos integracijos į Rusiją ir teikia pirmenybę nepriklausomos valstybės statusui. Net apie 80% abchazų pasisako už nepriklausomybę ir tik 20% už integraciją su Rusija. Deja, tik 15% Abchazijos teritorijos gyventojų pasisako už integraciją su Gruzija. Gruzija, žinoma, nepripažįsta Abchazijos siekio tapti nepriklausoma valstybe ir siūlo jai autonomiją be teisės atsiskirti, tačiau Abchazijos vadovybė priešinasi ir nesutinka, o vadovaujančias pozicijas užimantys Maskvos žmonės vilioja Abchaziją Rusijos integracijos link.

              Nors Gruzija bandė susigrąžinti Pietų Osetijos ir Abchazijos teritorijas – tai vykdė nesėkmingai, nes visada sulaukdavo ginkluoto Rusijos pasipriešinimo, tai lėmė dar didesnį teritorijų praradimą. Gruzija bandė laimėti Pietų Osetijos ir Abchazijos simpatiją, teikdama humanitarinę paramą, tačiau tai darė nesėkmingai, ir kontrastas tarp gyvenimo lygio Gruzijoje vienoje pusėje ir Pietų Osetijoje bei Abchazijoje kitoje pusėje tapo dar ryškesnis. Taip pat Pietų Osetijos ir Abchazijos gyventojams buvo suteikti neutralūs atpažinimo ir kelionės dokumentai, leidžiantys jiems gauti išsilavinimą ir gydymą Gruzijoje, tačiau „neutralūs“ pasai buvo aršiai kritikuojami Rusijos, kuri bijojo didesnės Gruzijos įtakos regione. Gruzijos valdžios institucijos 2013 metais pristatė strategiją, leidžiančią taikiai išspręsti konfliktą, tačiau nuolatinės Rusijos pajėgos ir provokacijos Gruzijai neleido atlikti jokių strateginių veiksmų teritorijose.

              Rusijos kontroliuojamos išorinės sienos su Gruzija ir nesibaigianti „borderizacija“ šiandien yra kone didžiausia problema ir grėsmė Gruzijai bei jos tolesnei integracijai į Vakarus. Rusija tyliai juda Tbilisio link, apimdama vis daugiau Gruzijos teritorijos, taip bandydama šantažuoti ir provokuoti Gruziją, kad ši keistų požiūrį į Pietų Osetijos ir Abchazijos statusą, pradėtų siekti glaudesnių santykių su Rusija ir atsisakytų tolesnės integracijos į Vakarus.

              Vadinamoji „borderizacija“ susideda iš dviejų problemų. Pirmoji – tai anksčiau buvusios tik teorinės ribos tarp Gruzijos vertimas į fizinę sieną, apjuostą spygliuota viela, sužymėtą pasienio ženklais ir kontroliuojamą Rusijai pavaldžių patrulių. Antroji – tai nuolat perkeliami pasienio ženklai giliau į Gruzijos teritoriją. Ši tipiška Rusijos strategija, skirta destabilizuoti Gruziją, tęsiasi nuo pat 2008 m. ir taip Rusija veržiasi Tbilisio link, kuris yra tik 45 km nuo šiuo metu kontroliuojamos Rusijos teritorijos. Tai yra ne kas kita kaip palaipsniui vykdoma aneksija, dar kitaip vadinama „slenkančia okupacija“.

              2015 m. liepos 10 d. Rusija tylomis perstatė riboženklius ir užėmė dar 1,5 km teritorijos, į kurią taip pat patenka apie 200 m. Baku–Supsos naftotiekio. Nors iki šiol nebuvo sutrikdyta vamzdyno veikla – tai yra akivaizdi Rusijos provokacija. Taip pat šiuo metu siena yra arti strategiškai svarbios Rytų–Vakarų magistralės, kuri yra pagrindinis transporto koridorius, jungiantis įvairius valstybės regionus. Šią vasarą, prieš pat Donaldo Trumpo ir Vladimiro Putino susitikimą Hamburge, Rusijos pajėgos, saugančios okupuotos Pietų Osetijos pasienį su Gruzija, perkėlė pasienio žymeklius dar toliau į Gruzijos teritoriją. Gruzijos vyriausybė ir prezidentas smerkia Rusijos veiksmus, tačiau stengiasi išlikti kantrūs ir atsargūs bei atsilaikyti prieš Rusijos provokaciją. Tačiau tokios Gruzijos pozicijos nepripažįsta ne tik Gruzijos piliečiai, bet ir Jungtinių Tautų Organizacija. Jungtinės Tautos skatina Gruziją labiau rūpintis išorinės sienos saugumu bei toje teritorijoje gyvenančiais piliečiais.

              Nuolatinė „borderizacija“ – tai didžiausias trukdys Gruzijai prisijungti prie NATO. Nepaisant to, jog NATO išreiškė poziciją, kad šis konfliktas nėra trukdys Gruzijai prisijungti prie Aljanso, ateis laikas, kai Gruzija privalės apsispręsti dėl šių teritorijų statuso, savo suverenumo bei aiškių teritorinių ribų. Todėl vykdoma „borderizacija“ – tai aiški Rusijos provokacija ir trukdys Gruzijai integruotis į Vakarus.

              Dėl jau devynerius metus blogėjančios padėties kaltos ir Vakarų valstybės, kurios nuvertina Rusijos karinę grėsmę ir įsišaknijusias imperialistines ambicijas bei paviršutiniškai žvelgia į Rytų Europos valstybių istorinę patirtį ir poziciją Rusijos klausimu. Nepaisant skambių vertybinių deklaracijų, Vakarams Gruzija neįdomi daug metų. Ta pati situacija ima kartotis ir su Ukraina. Abu Europos Sąjungos pasienyje vykstantys karai daugeliui ES politikų atrodo kaip nereikšmingi įšaldyti konfliktai. Tačiau – tai nėra dar vienas konfliktas pasienyje, tai – principinė kova su Rusijos imperializmu ir raudonųjų linijų nepaisymu. Vakarų apatijai šioms valstybėms antrina ir didžiųjų ES valstybių siekis atkurti diplomatinius bei ekonominius santykius su Rusija nesustabdys Rusijos teritorinių ir karinių ambicijų. Turint omenyje Rusijoje vyksiančius prezidento rinkimus ir nuolatinį valdančiųjų poreikį kurstyti konfliktus, principinės Vakarų pozicijos dėl konflikto Gruzijoje nesilaikymas gali paskatinti Rusija žengti dar toliau. Panašu, kad, nepraėjus nei dešimtmečiui nuo konflikto pradžios ir nesuteikę jokios realios paramos Gruzijai, aukojame Abchaziją ir Osetiją. Kas bus kitas?
              Šaltinis:http://www.bernardinai.lt/straipsnis...s-metai/162490

              Perkėliau į tinkamą temą.
              Danas
              Last edited by Danas; 8th August 2017, 16:13.

              Komentuoti


              • #15
               Karą Gruzijoje matęs rusų žurnalistas: Rusija tam kruopščiai pasiruošė

               Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/world....d?id=75446193

               Komentuoti

               Vykdoma...
               X