Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 m. vasaris - Ukrainos - Rusijos karas

Collapse
X
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
  Laivyno sudėtis nėra didelė paslaptis, bet Ukrainai turint priešlaivinių raketų kompleksus joks RF laivyno laivas negalėtų veikti į tai neatsižvelgdamas.
  Jei bandytų pakartoti tai ką bandė padaryti savaitgalį, tas nepavyktų. 1. Krymas neleidžia ukraniečių raketoms būti netoli laivų 2. Ukrainiečiai bandė jėga prasilaužti pro rusų pasieniečius ir laivyną.

  Gynyba viena, bet padedant laivyno atmušti rusus nuo Krymo, laisvai plaukioti palei Krymą (ką laiko ne Rusijos teritorija) žinok netikiu. Ir manau jei tai būtu ne ginčijama teritorija, o tarkim esamos Ukrainos pakrantė, pasaulis būtų reagavęs kitaip. Žinok netikiu kad nauji laivai ar pakrančių raketos leistu ukrainiečiams gauti tai ko nori. Jei jie provokuos.

  Hipotetiškai: rusai sako, kad stabdo dėl pažeidimo, o ukrainiečiai paleidžia raketų paremti savo laivus. Rusija tai paskelbia agresija prieš juos ir... tada jau nesvarbu koks planas praplaukimo, ar tarptautiniai vandenys, ar buvo prašoma leidimo ir t.t.

  Kad ir dabar, skelbiama, kad Ukraina bando priversti Turkiją pripažinti šiuos veiksmus karo aktu ir užblokuoti Basforą rusų laivams. Galbūt jie iš šios situacijos bando išspausti viską kas įmanoma, bet kartu tik dar labiau sustipriną įspūdį visiems, kad visgi benzino prie laužo atsinešė šįkart Ukraina.

  Įgelti ginantis yra viena, bet tai panaudoti atsiimti tai kas mano esą jų... Ir mes turim vėl kalbėti apie tai, kad rusų laivynas daug stipresnis, Kelios raketos, nauji ir dagiau katerių, padovanotos fregatos ar kiti laivai, jei tos sistemos ir laivai bus panaudojami vaikant RF pajėgas nuo Krymo krantų. Perduoda modernesnė ginkluotė tikrai nepadės jei jų paragavusi Ukrainos kariuomenė plaukios ties provokacijos riba tikėdamasi gauti kitų dalykų.

  Komentuoti


  • Šiuo atveju ir normalus kovinis laivas esamoje situacijoje esmės nekeistų, pats sumanymas (po tokio rezultato) atrodo nevykusiai. O bendra situacija tokia, kad RF laivynas dabar fiziškai pajėgus užtikrinti Ukrainos jūros blokadą. Ukrainai turint priešlaivinių raketų, RF laivynas galėtų kliautis nebent povandeniniais laivais...

   Komentuoti


   • Rusijos aviacijos pokalbių įrašai

    Komentuoti


    • Man neaišku- negi ryšys vyksta atviru tekstu? Ar vistik koduojamas, bet ukrainiečių dešifravimo tarnyba gerai dirba? Ir ta frazė "užsirašykite koordinates" - taip ir matosi, kaip pilotas markeriu ant lapelio pakraigalioja skaičiukus. O lapelis ir žemėlapis guli ant dešiniosios šlaunies

     Komentuoti


     • Originally posted by RAm Peržiūrėti pranešimą
      Jei bandytų pakartoti tai ką bandė padaryti savaitgalį, tas nepavyktų. 1. Krymas neleidžia ukraniečių raketoms būti netoli laivų
      Labai geras pastebėjimas - tik norėjau rašyt, kad stumdantis prie Kerčės sąsiaurio priešlaivinės raketos, dislokuotos prie kokio Berdiansko mažai padėtų - atstumas tai beveik 200 km. Bet kuris Azovo jūros pakrantės, priklausančios Ukrainai, taškas nutolęs nuo pietinių Kerčės sąsiaurio žiočių ne mažiau kaip 170 km, o arčiausias taškas butų Arabato nerijoje - apie 140 km. Žodžiu raketos iki taikinio skristų ilgai, ir rusams būtų nemažai laiko jas susekt ir numušt.

      Originally posted by RAm Peržiūrėti pranešimą
      Kad ir dabar, skelbiama, kad Ukraina bando priversti Turkiją pripažinti šiuos veiksmus karo aktu ir užblokuoti Basforą rusų laivams. Galbūt jie iš šios situacijos bando išspausti viską kas įmanoma, bet kartu tik dar labiau sustipriną įspūdį visiems, kad visgi benzino prie laužo atsinešė šįkart Ukraina.
      Vakar radau situacijos analizę viename "vatnikų" puslapyje (persiprašau už tokius šaltinius ):

      UKRAINE RELEASED INTERCEPTED RUSSIAN RADIO COMMUNICATIONS DURING THE BLACK SEA INCIDENT (ANALYSIS)
      http://maps.southfront.org, 2018.11.26

      Anot jo, pirmi susidūrimai įvyko Krymo (specialiai nerašau, kad Rusijos) pusiasalio teritoriniuose vandenyse:

      The first run foul – 44°56’0″N 36°30’8″E. Time – 7:35. The second – 44°56’0″N 36°30’5″E. Time – 7:44. [SF: These coordinates show that the encounter took place within Russian territorial waters]
      Taigi man šviečiasi, kad plaukdami link sąsiaurio ukrainiečių laivai "nupjovė" kampą (sąmoningai ar netyčia - kitas klausimas), o rusai tik to ir laukė.
      Last edited by Danas; 30th November 2018, 10:42.

      Komentuoti


      • Originally posted by TerMind Peržiūrėti pranešimą
       Man neaišku- negi ryšys vyksta atviru tekstu? Ar vistik koduojamas, bet ukrainiečių dešifravimo tarnyba gerai dirba? Ir ta frazė "užsirašykite koordinates" - taip ir matosi, kaip pilotas markeriu ant lapelio pakraigalioja skaičiukus. O lapelis ir žemėlapis guli ant dešiniosios šlaunies
       Kažkaip nestebina, Tu-95 bombonešyje irgi žemėlapį ant stalo pasidėję su pieštuku ir liniuote kursus braižo (bent jau ne taip seniai), kaip laivuose prieš dešimtmečius ir šimtmečius.

       Komentuoti


       • Andrius Bačiulis apie praėjusios savaitės incidentą prie Kerčės sąsiaurio:


        Nesu Bačiulio gerbėjas (čia dar švelniai pasakius), bet šiuo atveju nelabai galiu prikibt prie to, ką jis dėsto.
        Tiesa incidentas jau duoda šiokių-tokių vaisių (jei čia aišku iš viso jo pasekmė) - Argentinoje Trumpas nepasisveikino su Putinu.

        Trump breezes past Putin at start of G-20 summit, exchanges ‘pleasantries’ with Saudi prince
        https://www.washingtonpost.com, 2018.11.30

        Komentuoti

        Vykdoma...
        X