Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 m. vasaris - Ukrainos - Rusijos karas

Collapse
X
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
  Laivyno sudėtis nėra didelė paslaptis, bet Ukrainai turint priešlaivinių raketų kompleksus joks RF laivyno laivas negalėtų veikti į tai neatsižvelgdamas.
  Jei bandytų pakartoti tai ką bandė padaryti savaitgalį, tas nepavyktų. 1. Krymas neleidžia ukraniečių raketoms būti netoli laivų 2. Ukrainiečiai bandė jėga prasilaužti pro rusų pasieniečius ir laivyną.

  Gynyba viena, bet padedant laivyno atmušti rusus nuo Krymo, laisvai plaukioti palei Krymą (ką laiko ne Rusijos teritorija) žinok netikiu. Ir manau jei tai būtu ne ginčijama teritorija, o tarkim esamos Ukrainos pakrantė, pasaulis būtų reagavęs kitaip. Žinok netikiu kad nauji laivai ar pakrančių raketos leistu ukrainiečiams gauti tai ko nori. Jei jie provokuos.

  Hipotetiškai: rusai sako, kad stabdo dėl pažeidimo, o ukrainiečiai paleidžia raketų paremti savo laivus. Rusija tai paskelbia agresija prieš juos ir... tada jau nesvarbu koks planas praplaukimo, ar tarptautiniai vandenys, ar buvo prašoma leidimo ir t.t.

  Kad ir dabar, skelbiama, kad Ukraina bando priversti Turkiją pripažinti šiuos veiksmus karo aktu ir užblokuoti Basforą rusų laivams. Galbūt jie iš šios situacijos bando išspausti viską kas įmanoma, bet kartu tik dar labiau sustipriną įspūdį visiems, kad visgi benzino prie laužo atsinešė šįkart Ukraina.

  Įgelti ginantis yra viena, bet tai panaudoti atsiimti tai kas mano esą jų... Ir mes turim vėl kalbėti apie tai, kad rusų laivynas daug stipresnis, Kelios raketos, nauji ir dagiau katerių, padovanotos fregatos ar kiti laivai, jei tos sistemos ir laivai bus panaudojami vaikant RF pajėgas nuo Krymo krantų. Perduoda modernesnė ginkluotė tikrai nepadės jei jų paragavusi Ukrainos kariuomenė plaukios ties provokacijos riba tikėdamasi gauti kitų dalykų.

  Komentuoti


  • Šiuo atveju ir normalus kovinis laivas esamoje situacijoje esmės nekeistų, pats sumanymas (po tokio rezultato) atrodo nevykusiai. O bendra situacija tokia, kad RF laivynas dabar fiziškai pajėgus užtikrinti Ukrainos jūros blokadą. Ukrainai turint priešlaivinių raketų, RF laivynas galėtų kliautis nebent povandeniniais laivais...

   Komentuoti


   • Rusijos aviacijos pokalbių įrašai

    Komentuoti


    • Man neaišku- negi ryšys vyksta atviru tekstu? Ar vistik koduojamas, bet ukrainiečių dešifravimo tarnyba gerai dirba? Ir ta frazė "užsirašykite koordinates" - taip ir matosi, kaip pilotas markeriu ant lapelio pakraigalioja skaičiukus. O lapelis ir žemėlapis guli ant dešiniosios šlaunies

     Komentuoti


     • Originally posted by RAm Peržiūrėti pranešimą
      Jei bandytų pakartoti tai ką bandė padaryti savaitgalį, tas nepavyktų. 1. Krymas neleidžia ukraniečių raketoms būti netoli laivų
      Labai geras pastebėjimas - tik norėjau rašyt, kad stumdantis prie Kerčės sąsiaurio priešlaivinės raketos, dislokuotos prie kokio Berdiansko mažai padėtų - atstumas tai beveik 200 km. Bet kuris Azovo jūros pakrantės, priklausančios Ukrainai, taškas nutolęs nuo pietinių Kerčės sąsiaurio žiočių ne mažiau kaip 170 km, o arčiausias taškas butų Arabato nerijoje - apie 140 km. Žodžiu raketos iki taikinio skristų ilgai, ir rusams būtų nemažai laiko jas susekt ir numušt.

      Originally posted by RAm Peržiūrėti pranešimą
      Kad ir dabar, skelbiama, kad Ukraina bando priversti Turkiją pripažinti šiuos veiksmus karo aktu ir užblokuoti Basforą rusų laivams. Galbūt jie iš šios situacijos bando išspausti viską kas įmanoma, bet kartu tik dar labiau sustipriną įspūdį visiems, kad visgi benzino prie laužo atsinešė šįkart Ukraina.
      Vakar radau situacijos analizę viename "vatnikų" puslapyje (persiprašau už tokius šaltinius ):

      UKRAINE RELEASED INTERCEPTED RUSSIAN RADIO COMMUNICATIONS DURING THE BLACK SEA INCIDENT (ANALYSIS)
      http://maps.southfront.org, 2018.11.26

      Anot jo, pirmi susidūrimai įvyko Krymo (specialiai nerašau, kad Rusijos) pusiasalio teritoriniuose vandenyse:

      The first run foul – 44°56’0″N 36°30’8″E. Time – 7:35. The second – 44°56’0″N 36°30’5″E. Time – 7:44. [SF: These coordinates show that the encounter took place within Russian territorial waters]
      Taigi man šviečiasi, kad plaukdami link sąsiaurio ukrainiečių laivai "nupjovė" kampą (sąmoningai ar netyčia - kitas klausimas), o rusai tik to ir laukė.
      Last edited by Danas; 30th November 2018, 09:42.

      Komentuoti


      • Originally posted by TerMind Peržiūrėti pranešimą
       Man neaišku- negi ryšys vyksta atviru tekstu? Ar vistik koduojamas, bet ukrainiečių dešifravimo tarnyba gerai dirba? Ir ta frazė "užsirašykite koordinates" - taip ir matosi, kaip pilotas markeriu ant lapelio pakraigalioja skaičiukus. O lapelis ir žemėlapis guli ant dešiniosios šlaunies
       Kažkaip nestebina, Tu-95 bombonešyje irgi žemėlapį ant stalo pasidėję su pieštuku ir liniuote kursus braižo (bent jau ne taip seniai), kaip laivuose prieš dešimtmečius ir šimtmečius.

       Komentuoti


       • Andrius Bačiulis apie praėjusios savaitės incidentą prie Kerčės sąsiaurio:


        Nesu Bačiulio gerbėjas (čia dar švelniai pasakius), bet šiuo atveju nelabai galiu prikibt prie to, ką jis dėsto.
        Tiesa incidentas jau duoda šiokių-tokių vaisių (jei čia aišku iš viso jo pasekmė) - Argentinoje Trumpas nepasisveikino su Putinu.

        Trump breezes past Putin at start of G-20 summit, exchanges ‘pleasantries’ with Saudi prince
        https://www.washingtonpost.com, 2018.11.30

        Komentuoti


        • Ar Rusija tikrai ruošiasi surengti galingą invaziją į Ukrainą?
         http://www.15min.lt, 2018.12.13

         Straipsniui iš esmės pritariu, o kai kurios mintys tinkamos ir Lietuvos situacijai:

         P. Porošenką, kuris ruošiasi prezidento rinkimams, opozicionierius, kovą su korupcija skelbiantis Aukščiausiosios Rados deputatas Serhijus Leščenka jau anksčiau apkaltino žaidžiant pagal „uodega vizgina šunį“ principą. Dabar kiti mano, kad prezidentas be reikalo gąsdina šalį.
         „Parlamento sprendimas pritarti karo padėčiai buvo visiškai politinis. Niekas neketina nieko keisti valdžios ir žmonių gyvenime, ypač miestuose, – teigia konsultacijų bendrovės „Concorde Capital“ analitikas Zenonas Zawada. – Porošenkai pavojinga politikuoti tokia rimta tema kaip karo padėtis.
         Jei nebus imamasi atitinkamų veiksmų, kils rizika, kad visuomenė pradės rimtai nebevertinti Rusijos keliamos karinės grėsmės ir nebus pasiruošusi atvejui, kai karo padėtis bus tikrai reikalinga.
         Tam tikra prasme Porošenkos bandymas sutelkti rinkėjus prieš prezidento rinkimus kitų metų kovą gali jam ir pakenkti, jei paaiškės, kad jis manipuliuoja karu siekdamas politinių tikslų.
         Aišku, visa tai jokiu būdu negali tapti pateisinimu agresyviam Rusijos elgesiui. Rusija agresyviai perėmė tris ukrainiečių karo laivus, žinoma, prieš tai aneksavo Krymą ir toliau remia Donbaso separatistus, kuriems yra atsiuntę tankų ir artilerijos pabūklų.
         Taip pat iš esmės blokuojama Azovo jūra, kurios pakrantėje įsikūrę Ukrainos eksportui svarbūs Mariupolio ir Berdiansko uostamiesčiai. Praėjusią savaitę leidimo praplaukti Kerčės sąsiauriu laukė net 106 ukrainiečių laivai.
         „Tačiau Rusijos agresija Ukrainoje nesikerta su galimybe, kad Porošenka bando gauti sau politinės naudos iš susidariusios įtampos. Jei yra būtent taip, jis žaidžia su ugnimi“, – mano B. Arisas.
         Kas dėl Rusijos tankų nuotraukų, esą liudijančių apie neišvengiamą invaziją, tokių vaizdų netrūko 2014-aisiais, jau po intervencijos Donbase – tačiau didelė invazija taip ir neįvyko.
         Bent Londone investuotojai, regis, suvokia, kad Ukraina it Mikė melagėlis anksčiau jau ne kartą skelbė apie netikrą pavojų.
         Kita vertus, ukrainiečius galima ir suprast - Vakarų dėmesį reik išlaikyt, kad visai nepamirštų (čia jei neimt domėn tokių dalykų įtakos vidiniams šalies procesams), o tam geros visos priemonės... Yra net toks posakis - "Kare ir meilėje visi būdai tinkami".

         Komentuoti


         • Originally posted by Danas Peržiūrėti pranešimą
          Kita vertus, ukrainiečius galima ir suprast - Vakarų dėmesį reik išlaikyt, kad visai nepamirštų (čia jei neimt domėn tokių dalykų įtakos vidiniams šalies procesams), o tam geros visos priemonės... Yra net toks posakis - "Kare ir meilėje visi būdai tinkami".
          Neįmanoma padaryti to kas neįmanoma. Kaip ir mokymuose, ar galėtumei be pertraukos išlaikyti koncentraciją 8h, 16h, 32h, 64h, 128h? Ne. Taip ir visos tos eskalacijos įsiverš, kaupia, kalba priverčia suklusti kol dar dėmesys neatbukęs. Kai esi nuolatinėj parengty tas nuovargis ateis. Ir jau atėjęs, nes atkreipti dėmesį pavyko tik kai pasiuntė savo jūreivius kone į mirtį bandant provokuoti rusus padaryti ką nors kvailo.

          Nemalonu, bet ukrainiečiai turėtų susitaikyti, kad čia jų bėdos ir jie turi patys su jomis tvarkytis. Kiek pasaulis reaguoja į įvykius Kalnų Karabache, Kašmyre, Vakarų Sacharoje, Palestinoje, kas dedasi su P. Osetija, Abchazija, Kosovu, daroma Spratlio salose, Šiaurės Kipre, Golano aukštumose ir t.t? Tik tada kai jose kyla karinis konfliktas su aukomis

          Čia labiau tikru posakis, kad net kariamas šuo pripranta. Ten gyvenimas vyksta ir arba susitaikymas ir rimtos derybos pasiryžus net ir didelėm nuolaidom arba karo laukimas. Pavyzdžių kaip kitaip kas pasaulyje būtu išsprendęs tokio pobūdžio konfliktus daugiau nei reta. Tiksliau be draugiško Čekoslovakijos iširimo dabar niekas nė neateina į galvą.

          Komentuoti


          • https://www.lzinios.lt/Pasaulis/ukra...siauriu/278377

           Kaip ir buvo galima tikėtis, ukrainiečiai vėl ruošiasi provokacijoms. Jei laivų praplaukimą dar įmanoma suderinti, nes jiems turi būti teisė pasinaudoti šiuo keliu. Tačiau grasinimai dislokuotomis raketinėmis sistemomis sunaikinti Krymo tiltą... Patogu viduje užsidirbti bonusų, tačiau Rusijos pusėn įduodamas ginklas smogti į taikinius Ukrainoje Izraelio pavyzdžiu. Anie irgi pasilieka teisę nekomentuodami smogti bet kam jei tik mano, kad priešiškų jėgų stiprėjimas palei sieną neatitinka žydų nacionalinio saugumo reikalų. Rusams smogus arba pasaulis nieko turės nedaryti arba pirmiausia Izraelis bus pastumtas po volu (žinant jo pomėgius atakuoti Siriją, rusams abu atvejai atneštu politinės naudos).

           Ukraina? Panašu tokiu pareiškimu pasmerkė savo galimybes naudotis Kerčės keliu.

           Komentuoti


           • Porą tekstų apie situaciją su Azovo jūra ir Kerčės sąsiauriu - "nabašnykas" Babčenko štai ką porina:

            Керченский пролив. Чего не понимают многие украинцы
            https://nv.ua, 2018.12.20

            Если Украина считает себя суверенным государством с собственной независимой суверенной территорией – она обязана присутствовать в своих суверенных водах. Обязана! Обязана охранять собственные морские коммуникации. Без вариантов.
            Это наши воды. Мы будем тут ходить.
            Точка.
            Не готовы – не ходите. Я вот, например, не готов. И сижу в бункере на диване.
            Но не мешайте тем, кто, понимая и принимая все риски, готов.
            И делает.
            Ir dar vienas:

            Гюрзы пройдут. Что изменилось в Азовском море
            http://nv.ua, 2018.12.21

            Как считал классик теории морского могущества (Sea Power) американский адмирал Мэхэн (Alfred Thayer Mahan), море не барьер, а дорога. Неизменно проигрывает тот, кто рассматривает море как очень широкий «крепостной ров» между собой и соседом и добровольно отдает все выгоды владения морем, потому что он в конце концов обнаруживает, что сосед уже поставил море себе на службу. Морская мощь заключается в свободе пользования морем (в случае Азова – его частью) и запрете его использования для противника.
            Да, на море мы еще очень слабы в средствах. Но имеем сильных духом военных моряков, которые мечтают отплатить РФ за Крым. Да, если ты ведешь активные операции и рискуешь – у тебя могут быть потери, потому что это война и все предусмотреть невозможно. Но альтернатива только одна – поставить на прикол или в музей даже новые военные корабли, и ждать, когда российский десант придет к украинскому побережью не только Азовского, но и Черного морей. Кстати, то же самое – поставить на консервацию – можно по аналогии сделать и с танками. Потому что без разумной активности на море, которая должна быть поддержана с берега и воздуха, мы в конце концов потерпим поражение на суше.
            Skaitai - vienu metu ir verkti, ir juoktis norisi... Ukrainiečių mojavimas kumščiais po "drakės" liūdnai atrodo.
            Kažkaip prisiminau vieną anekdotą:

            Stovi ežiukas ant kelmo ir rėkia: "Aš stiprus, aš stiprus!". Mišku eina pagiriota meška skaudančia galva ir mintija: "Galas tam, kas čia rėkia...". Prieina laukymę ir mato ežiuką ant kelmo rėkiant: "Aš stiprus, aš stiprus!". Meška kad vožė ežiukui, tas net nuo kelmo į krūmus nuskrido. Po kelių sekundžių iš krūmų vėl pasigirsta: "Aš stiprus, aš stiprus!.. Bet lengvas..."

            Komentuoti


            • Ukrainos kovinės netektys 2018-iais. Vardinis sąrašas.


             Загиблі Герої року 2018-го. Поіменно. Кожний

             https://censor.net.ua/resonance/3104...omenno_kojniyi

             Komentuoti


             • Žiūrim antro (6 Nr.) "ichtamneto" slapyvardį.


              https://drive.google.com/file/d/1eBK...EyQkg-_yH/view

              Komentuoti


              • Naujas video. "separų" atraminio punkto išrūkymas

               Komentuoti


               • Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
                Naujas video. "separų" atraminio punkto išrūkymas

                Toks ir išrūkymas, visi subėgo į slėptuvę ir pralaukė kol baigsis apšaudymas.Netiek jau daug ir žalos padarė.

                Komentuoti

                Vykdoma...
                X